Contact details

SIA "Kāzu Aģentūra" Bieķensalas iela 32, LV-1004, Rīga, Latvija. Phone: +371 27531155, Email:milestiba@milestiba.lv

Monday, 10 November 2014

Kāzu budžets


Fragments no lekcijas "Kāzu budžeta plānošana".
Laiks un nauda ir tās lietas, ka būtiski ir atkarīgas viena no otras. Katrā situācijā ir nepieciešams vai nu vairāk laika, vai vairāk naudas. Ideālā variantā, ja pieder abas šīs lietas.
Bet kā šīs abas lietas ietekmē kāzu plānošanu un finanšu aprēķināšanu skaistajam notikumam? –Pieļauju, ka diezgan būtiski, ņemot vērā, ka laiks līdz kāzām sastāda nepilnu gadu, citiem vairāk, citiem vēl mazāk, līdz ar to jārēķinās, ka ierobežotajā laikā ir jāpadara daudz svarīgas lietas, kas prasīs ne tikai jūsu enerģiju un laiku, bet arī maciņa saturu.
Lai nepieļautu nevajadzīgas kļūdas kāzu budžetā un nepārmaksātu par tām pozīcijām, kurās var ietaupīt, jāņem vērā trīs būtiski faktori:
1) Izplānojiet, kādas kāzas vēlaties: laulību ceremoniju un klusas vakariņas romantiskā gaisotnē, jautras vakara svinības, visu kopā un vēl vairāk.
2) Sastādiet aptuveno sarakstu, kas nepieciešams kāzām un pierakstiet tām aptuvenās izmaksas, līdz ar to redzēsiet, kas no uzskaitītā saraksta prasīs vairāk līdzekļus un kas, vairāk laika. Protams, arī varēsiet uzreiz saprast, kura pozīcija izmaksā visvairāk un nepieciešamības gadījumā varēsiet meklēt kādas alternatīvas, tādā veidā sabalansējot izmaksas uz visām uzskaitītajām pozīcijām.
3) Ja ir divi kāzu varianti vai vairāki (uzskaitīti pirmajā punktā), aprēķināt aptuveno kāzu budžetu visiem no uzskaitītajiem variantiem. Kad budžets aprēķināts, varat izdomāt, kura no pozīcijām ir jums abiem ļoti svarīga un bez kuras jūs savu kāzu dienu nevarat iedomāties nemaz savādāku, tad šo pozīciju atstājiet un padomājiet, kur jūs varat ietaupīt – pēc sastādītajām vēlmēm un izmaksām. Izšķirojiet prioritātes, un tam, kas paliek sekundārs, varat variēt ar idejām un izmaksām, tādā veidā ietaupīsiet gan savu laiku, gan arī maciņa saturu!
2013.gada lekcija izstādē, kur pieteicās tik liels apmeklētāju daudzums, ka 2 lekciju vietā, tika vadītās 4 lekcijas. Šogad zāle ir paredzēta 3 reizes lielāka, lai visi interesenti iepriekš piesakoties tiktu uz lekcijām.
Ir, protams, arī atsevišķas pozīcijas, par kurām pāri neiedomājas, plānojot savu kāzu budžetu, jo nav profesionāli kāzu plānotāji. Tāpēc ir semināri, kur dalāmies ar savu pieredzi. Par budžetu un tā aspektiem būs iespēja sīkāk uzzināt vienā no Daces Miezītes lekcijām, kas norisināsies Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Liepājā un Daugavpilī. Uz lekciju ir iespēja pieteikties jau iepriekš, lai rezervētu sev vietu un saņemtu visus uzskates materiālus.

Vietu skaits zālēs  ir ierobežots, tāpēc iegādājies biļetes jau tagad.
Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs.